TEKSTESHQIP

Sherif Merdani
Bisedoj Me Dashurine
Lyrics

Eja sonte, eja dashuri,
Te dua te t'kem pran'
Kam deshir' te bisedoj me ty,
Vec me ty!
Le ti thrrasim vitet tona sot,
Atje ku fshehur jane;
Le ta shohim njeri tjetrin zemer,
Drejt ne sy!

Me kujtohet ajo dite kur me erdhe dashuri,
Dhe me cmende me nje puthje mekatare;
Kur harroheshim ne seksin si te dehur un' dhe ti,
Prapa kuintash priste ikja genjeshtare.

Ti mu fshehe neper endrra dhe te humba nje mengjez
Lodhur fati qe ka n'zemer dashuria
.......................................sa te vuaj,
Oh sa keq!

Dhe nese ka me te vertete diku nje perjetesi,
Dhe yjet do takojn,
Do te takojne!

Nese ti nje dite del nga endrrat e mia
Dhe asgje ne shpirt nuk do............
Lere dashurine ku e pret dashuria
Kush s'ka dashur jo, s'mund te dashuroje jo jo jo...

S'mund te dashuroj'...