Shirli Polena
Shirli Polena

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Korçë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani Gjermani
  • Mosha:
  • 47 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Nentor 1974
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi

Biografia

BIOGRAFIA: Shirli Polena është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Shirli Polena, këngëtarja e talentuar, vajza e bukur me flokët e verdhë, që në fillim të viteve ‘90 u bë e njohur në Shqipëri me anë të muzikës së lehtë dhe sot e njohur si soprano. Ajo është martuar me Adrian Xhemën dhe jeton në Gjermani. Me zërin e saj ajo përcjell emocione, sepse muzika për të është paqja e botës dhe atë ka dëshirë ta transmetojë ngado. I kanë munguar ftesat nga Shqipëria, ndaj është vonuar të kthehet, por nuk i thotë "jo" ske...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0