Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Shkëlqim Beshiri

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14
  • Vendlindja:
  • Terpan Berat 
  • Mosha:
  • 68 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shkëlqim Beshiri është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Karriera e Shkelqim Beshiraj si kengetar nis rreth vitit 1972 si Aktivist i Shtepise te Kultures te rrethit Berat. Me vone ne vitin 1982 Aktivizohet me Shtepin e Kultures Ura Vajgurore dhe me mbledhjen e kengeve burimore te kesaj zone. Shume nga kto kenge te mbledhura jane interpretuar prej tij ne Fest Folk Gjirokaster qe nga viti 1983 deri ne Fest Folk te fundit. Nga me te spikaturat jan kenget "MEDET O SHOK MEDET", "ERDHEN PUSULLAT PER REDIFA",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥🔥

Shto profile

zyrtareAbaz Aliu

Lozonjares


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Guri Rrokaj

Engjell Çaçani

Vaske Curri

Latif Koci

Kasem Hallulli

David Tukiçi

Qerim Sula

Gjergj Suljoti

Arif Vladi

Tonin Tershana

Tags: Shkëlqim Beshiri, Shkelqim Beshiri, Shkelqim Beshiraj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet