Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkëlzen Zalli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
(1958-2020)  
BIOGRAFIA: Shkëlzen Zalli është një poet dhe autor këngësh i njohur. Ka punuar në Radio Tirana në programet e letërsisë shqipe për fëmijë. Gjatë karrierës së tij, ai u bë shumë i njohur për emisionet e fëmijëve si “Mikrofoni i qershizave”, “Kolovajsa e pasdites” dhe “Në vallen e rritjes sonë”. U nda nga jeta më 18 maj 2020. U largua, kur Letërsia shqipe për fëmijë kishte më shumë nevojë për fjalën e tij poetike e Shkëlzeni me botimet e tij ishte në vrullin e krijimtarisë së tij. U zvogëlua gjeografia e poetëve p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Brahim Avdyli

Hamit Aliaj

Bardhyl Maliqi

Shaban Cakolli

Abdullah Konoshevci

Xhevahir Cirongu

Mehmet Bislimi

Ferit Lamaj

Rexhep Shahu

Mihal Gjergji

Tags: Shkëlzen Zalli, Shkelzen Zalli


Komente mbi këtë artist