Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkodran Tolaj - Gjaku i Kastriotit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

O leu dielli
O po skuqet qielli
O keng e valle po na sjell pranvera
Hej lum Kosova sot ma e bukur se lulet e tjera
Zemra qe nuk jepet
Lulja qe nuk preket
Besa qe nuk tretet
O kenga qe nuk ndalet
Kenga e gezimit ne fushat e gjera dhe malet

Te uroj Kosove, gezuar pavarsia
Ti je gjaku jone, je nder, je krenaria
Lulja me e bukur mu ne mes te globit
Bije iliranje, gjaku i kastriotit
Zgjohesh madheshtore mbi token Dardane
2x
Nder i Evropes, truall i Kosoves
Lulja me e re ne Ballkan

O ulet dielli si dhender prej qielli
O dasem te madhe o malit ja rrok doren
Nuse liria gezon e uron per Kosoven
Malet po vikasin kujtoni Prekazin
Ndizen flakadanat e flakerojne pishtaret
Ma zjarr se zjarret, o zemrat i ndezen shqiptaret

Te uroj Kosove, gezuar pavarsia
Ti je gjaku jone, je nder, je krenaria
Lulja me e bukur mu ne mes te globit
Bije iliranje, gjaku i kastriotit
Zgjohesh madheshtore mbi token Dardane
2x
Nder i Evropes, truall i Kosoves
Lulja me e re ne Ballkan
Shkodran Tolaj
Publikimi: 10/02/2018
Teksti: Gjokë Beci
Orkestrimi: Ardian Kastrati
Video Produksioni: MProduction


Shkodran Tolaj - Gjaku i Kastriotit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjaku i Kastriotit".
3. Video është e këngës "Gjaku i Kastriotit", por nuk këndohet nga Shkodran Tolaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkodran Tolaj:


Komente 0