Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkumbin Dulaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19
 • Vendlindja:
 • Gjakovë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 13 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Shkumbin Dulaj është një poet i vogël. Ai jeton ne fshatin Polluzhë (Rahovec). Ai është një nxënës i shkollës së mesme të ulët "Sylejman Vokshi" në klasën e 6-të. Shkumbini është një nxënës shembullorë. Lëndët më të parapëlqyara janë:Gjuha Shqipe dhe muzika. Ai ka shkruar disa poezi te publikuara deri me tani ne "Tekste Shqip" si: Trim, o Skenderbe, Mërgimi dhe poezia Atdheu. Por, ka edhe disa te pa publikuara si: Vjeshta, Kori ynë, Në shtëpinë mbi pemë, Stinët e vitit etj. Shkumbin D...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Hysen Lushtaku

Olti Dedinca

Sarafin Grulaj

Fabio Kokonozi

Eljo Canka

Arsen Kurtashi

Markelino Harizaj

Lensi Gega

Erti Hyseni

Lorik Dulla

Tags: Shkumbin Dulaj


Komente mbi këtë artist