Audio

Shkumbin Kryeziu - Kujtimet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/06/2018

2018-06-09T12:01:45

Këngë e albumit:

"Oj Zogo"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimet" kënduar nga Shkumbin Kryeziu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Shkumbin Kryeziu i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tiri Gjoci - Kujtimet

Çdo nate i vetem mendoj per ty,
S’po mundem ti largoj mendimet,
Me foton tende po qaj si fmi,
Përpara syve m’rrin kujtimet,

Sa kohe kaloi sa larg po rrijme,
Sa mall qe kam se ke idene,
Si ta them, a me beson,
Me shume se boten ta kisha dhene,

E humba rrugen e s’po e gjej
Asgje sdo doja te betohem,
Ate ça kishim bashke sikur ta kthej,
Ça dhimbje kam...

Ref:
Si ta harroj s’po mundem dot,
Momente, puthje, perqafime.
Ne syte e mi s’po ka me lot,
Po ndihem bosh pa gjysmen time,

Keto dite me duket shum te errta.
Nata esht e ftohte pa ty,
I vetem ndihem s’me ngroh kjo tjetra,
Koha s’leviz ne kte vetmi.

Sikur ta kisha prane tani,
E tja kujtoja sa e du,
Spo ka kuptim kjo jet pa ty,
Se besoj ka perfunduar.

Ref:
Si ta harroj s’po mundem dot,
Momente, puthje, perqafime.
Ne syte e mi s’po ka me lot,
Po ndihem bosh pa gjysmen time

Jimmy Rock F - Kujtimet

Kandilin tek e ndeza,
dhe emrin tend therita
shpirtin s,e tret vdekja,
aq sa e tret pritja
kujtova doren tende,
si shpirtin shpesh ma ndiste
e kush o shpirt
shpirt e dinte
se pritja do e vdiste
kujtova zerin tend,
si behej ja si ere
e kush o shpirt e dinte,
do shuhej ndonjehere
kujtova ata sy qe gjithe si jete me qelen
por iken dhe ata
dhe pas veshtrimet ngelen
dhe hapin tend kujtova,
vinte aq i lehte
tani me hijen tende kufoma ime flete
dhe sa te kam kujtuar
ti s'mundesh per ta ditur
se ja me ze o shpirt,
nje mall per ty papritur
e nis e flas me vetveten,
e nis shuhem pastaj
pastaj me vjen te hesht,
pastaj me vjen te qaj.

tekst: Blerim Axhami

Mevlud Rahimaj - Kujtimet

Driten e gjej ne syt e tu un,
E tash nata bjen ne shpirtin tim, e nuk kam gjum.
Vazhdoj t'marr frym ne fjalet e tua
Ti me trego a mendon per mu a te kam munguar

Un te ruaj ne shpirt
Dhe lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Ti e din mir sa her te kam falur
E lotet e tu i kam largu e prap tkom besu
E ndoshta nje dit ty do te kujtohem
K'tu dot jem thon shpresa nuk vdes
Nje jet do te pres

Un te ruaj ne shpirt
E lutem cdo dit

Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
Qe ti do te kthehesh
Qe ti do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti

Mos me harro se nuk e meritoj
Mos me harro se nuk di t'jetoj
Pa ty kam frik
Un nuk e di...

A do te kthehesh
A do te kthehesh perseri
Ne zemren time plot me kujtime
Je vetem ti
A do te kthehesh
A do te kthehesh prap te un
Se kurr si dham fund
Te deshta shum e nuk dua t'humb

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Shkumbin Kryeziu:

Më Shumë...