Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Nga Ulqini Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Moj rini e Shqiptarisë
ia këput telat çiftelisë
në gjithë botën ku je shpërnda
lotë e kangë për ty m'kanë ra
në gjithë botën ku je shpërnda
lotë e kangë për ty m'kanë ra

S'jam, s'jam pulëbardha nga Ulqini
s'jam kumria nga Shkumbini
mos, mos më pyetni ku kam le, hej
tremijë vjet Kosova e re (x2)

Merr lahutën, çiftelinë
të këndojmë për Shqiptarinë
për një fyell e për një lodër
jemi djegë si guri n'votër
për një fyell e për një lodër
jemi djegë si guri n'votër

S'jam, s'jam pulëbardha nga Ulqini
s'jam kumria nga Shkumbini
mos, mos më pyetni ku kam le, hej
tremijë vjet Kosova e re (x2)


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Nga Ulqini
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nga Ulqini".
3. Video është e këngës "Nga Ulqini", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0