A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shkurte Fejza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  441
  • Vendlindja:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 57 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Shkurte Fejza është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore kosovare. Mësimet e fillores i ka marrë në Mushtisht, ato të së mesmes në Therandë, kurse të lartat në Prizren dhe Prishtinë. Gjatë gjithë karrieres, Shkurtja ka realizuar me qindra bashkëpunime, dhjetra albume me kolegë dhe albume personale. Aktualisht jeton dhe vepron në Prishtinë me bashkëshortin Hajrushin, djalin dhe tre vajzat. Paraqitjet e para në skenë i ka pasur qysh si fëmijë në programet e shkollës, ku u vërejt për herë të parë talenti i saj. "Is...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Nëna e

Gresa Behlulit

Nëna e

Besiana Behlulit

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Live 2017 (2017)

Dasma Shqipe (2016)

Këndon Bilbili (2015)

Dy Kosova (2013)

Endrra Shekullore (2012)

Lulja E Kismetit (2011)

Keng Darsmash (2010)

Moj Sheqer (2010)

Potpuri Me Yjet (2009)

Per Ju Deshmore (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut
Nana Percjell Vajzen
Ah Kosova Jone
Nena Dhe Bija
Për Ty Motër
Dy Kosova
Oh Sa Mire Me Kan Shqiptar (U.S.A.)
Nena
Mire Se Erdhe Pavaresi
Nena Ime

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (2)


Artistë Të Ngjashëm:

Shyhrete Behluli

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Genta Ismajli

Gili


Tags: Shkurte Fejza, Shkurtja, Shkurta

Shkurte Fejza në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019