Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Agim Ramadani Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Intro:
Mu shterrshin sytë nëse pushoj
Lirinë tonë me andërrue
Mallkue qoftë gjaku im
Nëse vritem pa luftue

1.
O më mbeti fjala
Dhe porosia
O nje ngjyrë në letër
Edhe poezia

Mbas heshtjes sate
Kaploi vetmia
O kaploi vetmia

O kaploi vetmia

Shpirti yt
Mbushur me mall
Une mbeta e vrarë
E ti i gjallë

Une mbeta e vrare
E ti i gjalle

Ref...x2
Agim mbi dallget e detit
Agim ne malet e Koshares
Agim ne agun e lirise
Pushka jote Agim
Mbeti simbol i trimerise

2.
O le t'mbetet kënga
Ej, në çifteli
O, e vargu i shkruar
O, në poezi

Por s'vjen liria
Vetëm me fjalë
O se askush
S'e fal

O se askush
S'e fal

Shpirti yt
Mbushun me mall
Unë mbeta e vrarë
E ti i gjallë

Unë mbeta e vrarë
E ti i gjallë

Ref...x2
Agim mbi dallgët e detit
Agim ne malet e Koshares
Agim ne agun e lirisë
Pushka jote Agim
Mbeti simbol i trimërisë


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Agim Ramadani
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Agim Ramadani".
3. Video është e këngës "Agim Ramadani", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0