Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Kampi I Bllacës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ç'asht ky lum i dal prej shtratit
Qe ka marr nje udhe pa kthim
Fati i zi i refugjatit
Ka pllakosun kombin tim

Nuk asht lum por det i njerzve
Qe mbart peshen e robnimit
I deboj barbari i zi
Tej kufinit drejt harrimit

(Ref...x2)
Jo s'ka lot
Syni shterron
Por nje nane
Me shpirt mallkon

Kampi i Bllaces
Udhe kalvari
Ne ty mos mbift
Asnji fije bari

Ç'asht kjo udhe ma e rand se gjaku
Ku po shkojn nuset shtatzan
Si lis bjeshke po bjen plaku
Si legjend pa vorr po e lan

Mos harro moj Bllac kalvari
Ta di guri e mend ta mbaj
Kosovarja e kosovari
Sot as neser nuk kan faj

(Ref...x2)
Jo s'ka lot
Syni shterron
Por nje nane
Me shpirt mallkon

Kampi i Bllaces
Udhe kalvari
Ne ty mos mbift
Asnji fije bari


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Kampi I Bllacës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kampi I Bllacës".
3. Video është e këngës "Kampi I Bllacës", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0