Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Vajzat E Prishtinës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Vajzat e Prishtines o
Vine valle valle
Njona gush stolisuna
Tjetra si sorkadhe
Njona gishtin per unaze
Tjetra vetull hanem
Ajo bel keputuna
Çuditi dynjane

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat

Ah sa jane te mira
Vajzat e Therandes
Bukuri e dites
Bukuri e nates
Bukuri e fushes
Bukuri e malit
Lote dashunije
Pikon zemra djalit

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat

...

Vajzat e Prishtines o
Vine valle valle
Njona gush stolisun
Tjetra si sorkadhe
Njona gishtin per unaze
Tjetra vetull hanem
Ajo bel keputuna
Çuditi dynjane

Ref...x2
Hidhet vallja e bukur o
Ne sheshe lendina
Po kercejne te bukurat
Ato gjeraqinat.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber

Shkurte Fejza - Vajzat E Prishtinës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajzat E Prishtinës".
3. Video është e këngës "Vajzat E Prishtinës", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0