Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Heu nal i her-o eheu burr i dheut
mos ja kthe mor paj shpinen atdheut
hej mos ja merr paj tokes vetveten
mos e le more heu aren te shkreten
i ran guri more n´vend te vet-e
djep dhe vorr more i ke per jet-e
mos ja shto more hej gjakun e fshehur
shum-e borgjin heu ja ke atdheut
mos e shuj more heu zjarrin e vjeter
heu se aty more heu s´te n´dizet tjeter

heu pse ma le more heu oxhakun n´gjum-e
mos le shpija heu more me t´vu shkrum-e
ktheju trollit heu se po t´pret ara
ruju djal more heu se po t´hup fara
ne dynja more heu ti boll murove
Ç´ja pam sherrin heu more ksaj europe
tu naj marrun heu more djemt e ri-e
la kosoven heu hiq pa rini-e
la pa burra heu more la pa trima
heuu qyk me qyk more shkollat me jetima

Eee heu ktheu bir-o heu ti n´permallim-e
n´oborr t´pret-o heu ty vorri im-e
hej dera oborrit heu more qka po thot-e
po rri-e hapun heu po pres une kot-e
spo shoh kan more heu o ne largsi-e
veq ni qiell more do Re me shi-e
nuk asht shi more ky nuk asht sot-e
kti far shiu heu na i thom lot-e
ktheu se emri heu ty pot´harrohet
se atedheu heu ty pot´zvoglohet

hej lot e gjak more heu i ke tan jeten
mos e le more paj gjuhen te shkreten
kujt ja le more heu gjuhen e nanes
poj mledh lotet heu ne drit e hanes
poj mledh lotet heu more me shami
po na n´xihet heu djelli permi-e
po na n´xin-e heu u ba katran-e
kerkun tjeter heu ti ske vatan-e
askund tjeter heu nuk ke atedhe-e
eee ktheu dhe vdis-oo heu ktu ku ke le more he


Ky tekst u dërgua nga sh_kafe

Shkurte Fejza - Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut".
3. Video është e këngës "Mos Ia Kthe Shpinën Atdheut", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0