Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Nena Dhe Bija Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57

shkurtja
sa me mall te rrita
bij o mori bij
erdhi koha e nusnis
pa ty si do rri

ty t'pata si lule
sikur moll me rrem
kur t'me merr malli per ty
te ti nana vjen

Gresa
moj e mira nana ime
moj e dashura n'bot
sa her emrin ta permendi
m'bushen syt me lot

loti im e puthja jote
mu me rrin ne sy
e ma mbushin zemren
me shum mall per ty

shkurtja
vajzat jan per nuse
e djemt mi martu
ju te deres huj moj bi
zoti e ka shkru

venin ku je rritun
vjen dita me lan
tjeter kan ven meje
duhesh me thirr nane

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me duvak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me dullak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote


Ky tekst u dërgua nga  BeniGresa Behluli & Shkurte Fejza
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/10/2009
Festivali: Zhurma Show 2009


Shkurte Fejza & Gresa Behluli - Nena Dhe Bija
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Dhe Bija".
3. Video është e këngës "Nena Dhe Bija", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza & Gresa Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 1