Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Dasma Jone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Hajde hajde mir se vjen
Sikur dielli po shkelqen
Hajde hajde nusja jone
E gezove shtepin tone

Marshalla marshalla
T'kalojm jeten me sevda

Ref...x2
Hajde hajde hajde o dasmore
Hedhim valle dore per dor
Vallzoni vallzoni deri ne saba
Si ne dasmen tone nuk ka

Hajde hajde tuj bo drit
Me gezim te kemi prit
Hajde hajde nusja jone
Hijeshove shtepin tone

Marshalla marshalla
T'kalojm jeten me sevda

Ref...x2
Hajde hajde hajde o dasmore
Hedhim valle dore per dor
Vallzoni vallzoni deri ne saba
Si ne dasmen tone nuk ka

...

Ref...x2
Hajde hajde hajde o dasmore
Hedhim valle dore per dor
Vallzoni vallzoni deri ne saba
Si ne dasmen tone nuk ka.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber





Shkurte Fejza - Dasma Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Jone".
3. Video është e këngës "Dasma Jone", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0