Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Nderi I Burrit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Heu kush ma lag o barutin e shpirtit
kush ma heq o hallin e gishtit

me ta dhanë unë pushkën ty-e
mes pa zemër e mes pa sy-e (x2)

Heu do ta shtoj kullën me trima
tue lanë pushkën-o amanet

Se me pushkë dhe unë u linda
Ma dha nana qysh në djep (x2)

Ref: x2
Heu me ta dhanë unë pushkën e babës
Ku ta çoj o barotin e shpirtit
çarku i saj nana m'ka thanë
asht unaza jonë e gishtit

II.

Nderi i burrit o gajret ka
Kur një pushkë mbi supe mban

pushka e gjyshit s'mbahet men'
çarku i saj asht ba n'Prizren (x2)

Heu do ta shtoj kullën, o, me trima
tue lanë pushkën-o amanet

Se me pushkë dhe unë u linda
Ma dha nana qysh në djep (x2)

Ref: x2
Heu me ta dhanë unë pushkën e babës
Ku ta çoj o barotin e shpirtit
çarku i saj nana m'ka thanë
asht unaza jonë e gishtit


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtes

Shkurte Fejza - Nderi I Burrit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nderi I Burrit".
3. Video është e këngës "Nderi I Burrit", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0