Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurte Fejza - Plavë, Guci Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

I.
Moj e mira Plavë Guci
Moj trimneshë në histori
Si kreshnike ti ke mbetë
Je legjenda e vërtetë

Mbi liqejtë andrrimtarë
Jetën zgjat ajri shqiptar
N'ato male je përrallore
Ti moj bija arbërore

Ref. (x2)
Plavë, Guci moj tokë fisnike
Mbi ato alpe kreshnike
Bukuri e bukurive
Ti je sofra e perëndive

II.
Qafë Vërmicës, n'Marovicë
Ku fillon rrezja e dritës
N'mal të Trojanit, n'qafë të diellit
Çelin lulet n'mes të prillit

Si kunorë n'barot qëndrisë
krenaria e Malësisë
Vuthaj, Plavë edhe Guci
Peng i madh për shqiptari

Ref. (x2)
Plavë, Guci moj tokë fisnike
Mbi ato alpe kreshnike
Bukuri e bukurive
Ti je sofra e perëndive


Ky tekst u dërgua nga  FansiShkurtesShkurte Fejza
Publikimi: 11/11/2021
Muzika: Shkurte Fejza
Teksti: Ramazan Çeka
Aranzhmani: Met & DritoniShkurte Fejza - Plavë, Guci
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Plavë, Guci".
3. Video është e këngës "Plavë, Guci", por nuk këndohet nga Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurte Fejza:


Komente 0