TEKSTESHQIP

Shkurte Fejza
Shkon E Vjen Kah Dera Ime
Lyrics

O shkon e vjen kah dera ime
Vajz moj tuj shetit x2

Ndal njiher me t'pa me sy
Zonjush a i

O shpirt sa te du
Çile gojen fol me mu
Jeta ime permas teje
Ka mbaru x2

O dil njiher zonjusha ime
Sa te shoh ne xham x2

Prej marakut tan moj vajz
As s'po di ku jam

Oj vajz ne ket dhe
Shpirtin tem ne dor ma ke
Zemra ime shpesh po vet
Ah e kuj na je x2

O fort u shkrina e s'un t'pash
Ah moj bukuri x2

Ne dritare dal e rri
Ah kjaj si femi

Kjaj kjaj djal i mir
Kjaj me zemer me deshir
Une jam dashnorja jote
Naten e mir x2

Ah naten e mir

DËRGOI: