TEKSTESHQIP

Shkurte Fejza & Gresa Behluli
Nena Dhe Bija
Lyrics

shkurtja
sa me mall te rrita
bij o mori bij
erdhi koha e nusnis
pa ty si do rri

ty t'pata si lule
sikur moll me rrem
kur t'me merr malli per ty
te ti nana vjen

Gresa
moj e mira nana ime
moj e dashura n'bot
sa her emrin ta permendi
m'bushen syt me lot

loti im e puthja jote
mu me rrin ne sy
e ma mbushin zemren
me shum mall per ty

shkurtja
vajzat jan per nuse
e djemt mi martu
ju te deres huj moj bi
zoti e ka shkru

venin ku je rritun
vjen dita me lan
tjeter kan ven meje
duhesh me thirr nane

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me duvak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote

gresa
dielli ne pranver moj nene
rrezet i leshoj
me keng e me valle
nuse une po shkoj

nuse me dullak moj nene
besa per shum mote
prap oj nena ime
do te jem bija jote

DËRGOI:
INFO
Më datë 24 Tetor 2009, Shkurte Fejza & Gresa Behluli publikojnë videoklipin "Nena Dhe Bija". Me këtë këngë, Shkurte Fejza & Gresa Behluli marrin pjesë në Zhurma Show 2009 në vitin 2009.