A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Shkurte Gashi - Hajmali


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/01/2013

2013-01-23T21:19:42

Nese nga ti jam largu,
mos mendo se te kam harruu.

Nese me ty une nuk jam,
ende ne zemer une ty te kam.

Te kam pas si hajmali,
te kam dasht si as njeri,
e mallkoj qastin kur me the te shkoj.

Ska rendesi se kush do te vjen pas teje,
asgje nuk do te ket ajo prej meje.

Ndaq e mir,ndaq e zi,me
mu do ta ket veshtir.

Ndaq e mir,ndaq e zi,
nuk ma ndal dashnin per ty.

Kam te drejt une të të dua,
edhe pse ti me ki harru,
nese nuk te shoh cdo dit
ti ne ënderr mi puth syt.

Te kam pas si hajmali,
te kam dasht si as njeri,
e mallkoj qastin kur me the te shkoj.

Ska rendesi kush do te vjen pas teje,
asgje nuk do te ket ajo prej meje.

Ndaq e mir,ndaq e zi,me mu do ta ketë veshtir.
Ndaq e mir,ndaq e zi,nuk ma ndal dashnin per ty.
Ska rendesi kush do te vjen pas teje,
asgje nuk do te ket ajo prej meje.
Ndaq e mir,ndaq e zi,me mu do ta ket veshtir.
Ndaq e mir,ndaq e zi,nuk ma ndal dashnin per ty.


Ky tekst u dërgua nga  leli2013
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019