TEKSTESHQIP

Shkurte Gashi
Zemer
Lyrics

mu duk se u prish dynjaja u be kiameti
at dit kur zemra ime pa dashurii mbeti
mu duk se jeta mbaaroi rinia mu shua thon se shpresa vdes e fundit un ende te duaa

ref: zemer mdogji malli zemer per se gjalli zemer shum po vuaj mos u ben se sjemi te huaj

ref: zemer mdogji malli zemer per se gjalli zemer shum po vuaj mos u ben se sjemi te huaj

mos u bo se mke harruar se kurr nuk me deshte
lot e mia nuk pushun si shiu ne vjesht

pas dashuris tende zemer nuk dua kurgje tjeter
prandaj tlutem ktheju ktheju dashuris se vjeter

ref: zemer mdogji malli zemer per se gjalli zemer shum po vuaj mos u ben se sjemi te huaj

ref: zemer mdogji malli zemer per se gjalli zemer shum po vuaj mos u ben se sjemi te huaj

dje me the te dua teper sonte me dike tjeter
mos ma helmo jeten sa ke ndryshuar qe te deshta si duket kam gabuar
2x ishin puthje
mekatare ato qe dikur mi fale
nzemren tende sjam e vetmja tash po vjen ajo tjetra

ty sosht gabimi i vetem ti paske dhe nje tjeter tash mos kerko falje
nga une u ndave dhe tmallkoj kjo zemer qe e vrave
2x ishin puthje
mekatare ato qe dikur mi fale
nzemren tende sjam e vetmja tash po vjen ajo tjetra

2x ishin puthje
mekatare ato qe dikur mi fale
nzemren tende sjam e vetmja tash po vjen ajo tjetra

DËRGOI: