Shkurtja Shyhreti Remzia
Shkurtja Shyhreti Remzia

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja
  • Mushtisht
  • Jeton në
  • Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Shkurtja Shyhreti Remzia është një grup artistësh i njohur. Jane te lindura te rritura ne Mushtisht. Kane kenduar prej viteve te 70-ta neper skena ku jane bashkangjitur edhe Motrat Mustafa e te tjere. Se bashku kane realizuar disa albume sic jane: "Potpuri me Bylbylat e Mushtishtit" (2003), "Per Ju Bylbylat E Mushtishtit" (2005), "Bilbilat Potpuri" (2007), "Bilbilat E Mushtishtit" (2009). SHYHRETI- eshte e martuar dhe ka 5 femije 3 vajza e 2 djem. Eshte e martuar me Luan Salihun. Ka realizuar gjate kar...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0