Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shkurtja Shyhreti Remzia - Çohu Moj Çikë E Dil Te Ara Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I
Shkurta...
çohu moj çik e dil te ara
Dy sahat po te pres te dardha

Dy sahat po te pres te dardha

Shyhreti...
Me ti than nja dy tri fjale
Qmi tha zemra mue mbrame

Qmi tha zemra mue mbrame

Remzija...
Po vjen dada neper fushe
Floket ne krahe porsi arushe
Dhe e bardhe si n'ortek bora
Pak me te prek po me digjet dora

Se bashku...
Dhe e bardhe si n'ortek bora
Pak me te prek po me digjet dora

II
Shyhreti...
Vjen tuj prek kallzit e grunit
Qafa e saj si qaf e pellumit

Qafa e saj si qaf e pellumit

Remzija...
Lule me lule rena rena
Trupi i saj çetin me rrema

Trupi i saj çetin me rrema

Shkurta...
Hajde çik afroju djalit
Hajde pra moj zane e malit
Kur ti bjen fushes drapni i pare
Nuse ne shpi moj kam me te marre

Se bashku...
Kur bjen fushes drapni i pare
Nuse ne shpi moj kam me te marr.


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber   MergimMorina96


Nuk kemi video për këtë këngë.
Shkurtja Shyhreti Remzia - Çohu Moj Çikë E Dil Te Ara
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çohu Moj Çikë E Dil Te Ara".
3. Video është e këngës "Çohu Moj Çikë E Dil Te Ara", por nuk këndohet nga Shkurtja Shyhreti Remzia.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shkurtja Shyhreti Remzia:


Komente 0