Shota Baraliu
Shota Baraliu

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Prishtinë
  • Mosha:
  • 41 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 19 Shtator 1982
  • Horoskopi:
  • ♍ VirgjereshaBiografia

BIOGRAFIA: Shota Baraliu është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Shota Baraliu eshte shume e lidhur me ekanin shqiptar, sepse është nje kengetare, aktore dhe top modele. Ne e kemi pare shum shpesh ne ekranin tone pasi qe ajo perveq kengeve shume te bukura qe na sjell ne televizion ajo ka marre pjese edhe si aktore ne nje nga serialet vendore me te shikuara te Kosoves, pikerisht tek seriali vendor: "Familja Moderne". Ajo nuk e le pas as aktrimin per te cilin kengetarja ka nje simpati shum te vecante dhe thote s...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 4