Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Shpëtim Kushta

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Vlorë 
  • Mosha:
  • 73 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Shpëtim Kushta është një autor këngësh i njohur. Studimet e lart i perfundoi ne Konservatorin Shteteror te Tiranes ne degen e kompozicionit. Shpetim Kushta ka nje krijimtari te pasur ne muziken instrumentale dhe vokale. Ai ka kompozuar vepra instrumentale, si sonata, skerco, trio, fantazi per violonçel, poeme koncert per violine, poemen simfonike "Alarme te pergjakura", suita, rapsodi, uvertura, kantata, romanca etj. Shpetim Kushta eshte autor i shume kengeve te muzikes se lehte si, Mesnate, Mb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Fadil Kraja

Gazmend Mullahi

Gent Demaliaj

De Vox

Zef Coba

Abdulla Grimci

Edmond Veizaj

Feim Ibrahimi

Mark Kaftalli

Aurid Gjini

Tags: Shpëtim Kushta


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet