Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Ninullë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  17Dy tre dite kalun prej kur t’pashe n’anderr
M’kish marre malli prape me ta ni zanin
Me sy n’gjume u bona prape I vogel
Kur u zgjova perralla e kish mbrri fundin

Gjithe m’ke mesu me u kujdese per trupin
M’ke lexu per me ma zgjanu mendjen
Ftyra na buzeqesh sa here permendesh
Andra tash osht rrite e t’mban me veti

Jena mbledhe prape me festu e
Shpirti jot shkelqen n’secilen ftyre
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lire

Dy tre dite kalun prej kur t’pashe n’anderr
M’kish marre malli prape me ta ni zanin
Me sy n’gjume u bona prape I vogel
Kur u zgjova perralla e kish mbrri fundin

Jena mbledhe prape me festu e
Shpirti jot shkelqen n’secilen ftyre
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lire
Kam marre za une me t’kendu e
Ti Nanush vallezo se je e lireRenditja: Top 200
Publikimi: 20/01/2017
Festivali: Zhurma Show 2017
Muzika: Shpat Deda
Teksti: Shpat Deda
Producent Dhe Audio Inxhinier: Dritëro Nikqi
Tupana: Nesim Maxhuni
Piano: Fatjon Miftari
Gitare Elektrike Dhe Bas Gitare: Dritëro Nikqi
Gitare Akustike Dhe Ksilofon: Shpat Deda
Inçizuar Dhe Miksuar Në Studio C, Prishtinë.
Masterizimi: Studio Alshar, Maqedoni.


6

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0


Shpat Deda - Ninullë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ninullë".
3. Video është e këngës "Ninullë", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.