Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpat Deda - Kërkon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2Po sillesh e kërrkah s’po shkon
Je ka dridhesh e kurrgjo s’po t’knon
Po lëpihesh e s’un po shijon
Vazhdon
Kërkon

Nashta kfillësh, nashta përparon
Nashta ngihësh e s’e njeh kërrkon
Nëse flliqesh mirë s’un përfundon
Vazhdon
Kërkon

Me lypë mirë
Gjen mirë
T’kish qenë vështirë
Nuk kish dijtë kërrkush me e gjetë

Kur gjen mirë
Osht ma lehtë
Veç kur e gjen
Ti vendos a don me e zgjedhë

N’jetë najher nuk ki çka bon
Dikush ban lehtë, dikush pak ma ron
E kur pesha shpirtin ta dërrmon
Vazhdon
Kërkon

A vun a rrnon ftyra ta kallxon
Se qysh t’rrudhësh rrudhat i palon
Kur shpresa ik larg e të harron
Vazhdon
Kërkon

Me lypë mirë
Gjen mirë
T’kish qenë vështirë
Nuk kish dijtë kërrkush me e gjetë

Kur gjen mirë
Osht ma lehtë
Veç kur e gjen
Ti vendos a don me e zgjedhëPublikimi: 20/12/2020
Muzika: Shpat Deda
Teksti: Shpat Deda
Producentë: Shpat Deda, Dritëro Nikqi
Inxhinier I Audio Incizimit Dhe Miksit: Dritëro Nikqi
Incizuar Dhe Miksuar Në Studio C, Prishtinë
Masterimi: Cem Oral, Jammin Masters, Berlin
Shpat Deda - Za, Za Përcjellës, Moog Bas, Gitare Elektrike, Rhodes
Dritëro Nikqi - Gitare Elektrike, Bas Gitare, Moog Efekte, Synth
Nesim Maxhuni - Tupana
Armend Xhaferi - Gitare Elektrike
Më Shumë Këngë Nga Shpat Deda:


Komente 0


Shpat Deda - Kërkon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kërkon".
3. Video është e këngës "Kërkon", por nuk këndohet nga Shpat Deda.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.