TEKSTESHQIP

Shpend Latifi
Rruges I Trishtuar
Lyrics

Rruges i trishtuar , dikush po ecen,
nje i dashuruar dhe fare vetem,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Vajzen qe e donte , sa donte jeten
e braktisi sonte dhe e la vetem
endrra qe perkundi sa shpejt u shua,
erresires fundi ...
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur , diku ne pyje ,
apo rri e ndezur , atje me yjet
dhe pergjon atje
djalin qe e don

Kushedi ku dehet , a perqafohet
apo do te kthehet dhe do pendohet
djali ne vetmi,
vajzen e kerkoi...

nanananananana
Rruges i trishtuar , dikush po ecen ,
nje i dashuruar dhe fare vetem ,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

Ndoshta rri e fshehur , diku ne pyje ,
apo rri e ndezur , atje me yjet
dhe pergjon atje
dajlin qe e don

nanananananana

Rruges i trishtuar , dikush po ecen ,
nje i dashuruar dhe fare vetem ,
dashurine qe humbi duke kerkuar
si i erdhi fundi
iku dhe e la...

DËRGOI:
INFO
Për të na bërë të shijojmë edhe aspektin viziv, ky projekt përcillet para një audience më të gjerë i punuar në prizmin vizual edhe me një klip muzikor, për të cilin është bashkëpunuar me Rec Production. Videoklipi u publikua me datë 28 Tetor 2013. Këngën e orkestroi vetë këngëtari.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200