A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shpend Limani - Nëna


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/08/2013

2013-08-06T20:57:25


It's a long time that we try finding the lyrics to "Nëna" sung by Shpend Limani.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shpend Limani attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Vjendita & Ejona Stojkaj - Nëna

Nëna

Fjal e madhe del nga zemra
Emer mbretresh ndër emra
Ushqim per jeten time plot dashuri

Ska zavendsim per ty
Fjalet tua yje nqiell
Jetes i jap drit si gjdo her

Puthjet tua kur mi jep ne ball
Jan sherim i plageve ma largojn qdo mall
Duart e tua me mundime më kan rrit
Ne mes te nates per mua ti je drit

REF :
Përqafimi yt me jep ngrohtesi
Je vet dielli shkëlqen me dashuri
Ti je e bekuar nga dora e zotit
Ëngjëll që më mbron ne qdo stin te motit 2x

Je vet jeta ime me ty kam lumturi
Nuk dua te rri vet te kam drit ne sy
Ska zavendsim per ty
Fjalet tua yje nqiell jetes i jap drit si gjdo her

Puthjet tua kur mi jep ne ball
Jan sherim i plageve ma largojn qdo mall
Duart e tua me mundime më kan rrit
Ne mes te nates per mua ti je drit

REF:
Perqafimi yt me jep ngrohtesi
Je vet dielli shkelqen me dashuri
Ti je e bekuar nga dora e zotit
Ëngjëll qe me mbron ne qdo stin te motit

Nazmi Belica - Nëna

Ditën kur ti shkove o pëllumb i shkruar
2x zemrën ma helmove o biri i nënës

Ditën nëna priste letër gurbetqari
2x ajo s'pushoj me të qarë o biri i nënës

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je ti

Kur postieri solli një letër urgjente
2x ranë dy pika loti nëna tha: biri im

natë e zezë pa hënë qyq nëna mbeti
2x mallkuar ka lënë ditët e gurbetit

ref. 2herë
Nëna qyqe vetë birin e vajton
shpirti i nënës tani ku je tiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019