A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Shpend Limani & Harun Ismaili - Ramazani


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/08/2013

2013-08-07T00:34:48


It's a long time that we try finding the lyrics to "Ramazani" sung by Shpend Limani & Harun Ismaili.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Shpend Limani & Harun Ismaili attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Kabil Keça - Ramazani

hane e re ka nis me dal
trandofilat sa kan qel - 2x
gjith se bashku jem tuj prit
ramanazi me ardh - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

xhamite jan mbush plot me njerz
se bashku kuran kendojn - 2x
i madh i vogel po gezojm
lumet na qe agjerojm - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

ne gjdo shpi te muslimanit
shtrohet sofra e iftarit - 2x
jemi nditet e rahmetit
jan ditet e bereqetit - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

mos harroni ju jetimat
mos harroni fukarat - 2x
shtrohni sofrat e islamit
te gjith bashk me qel iftarin - 2x

ref:
ramazani nur, ramazani drit
me mall ne te pritem edhe kete vite

Nusret Kurtishi - Ramazani

Sonte falet teravia
e na shtohet dashuria
muslimaneve ju qesh ftyra
zbuten zemrat nga meshira (2x)
Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)
Agjerimi te pastron
shpirti e zemer ti sheron
Per Allah me ba nje pune
shumfish Zoti ta pagun (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Nje her ne vit ky muaj vjen
pa hesap Zoti te shperblen
beni lutjen pran iftarit
na largo o Zot prej zjarrit (x2)

Mir se erdhe ne mesin ton
ramazani plot meshir
me iftar e me syfyr
muaji qe na bashkon
mir se erdhe ne mesin ton (x2)

Pro Band & Sallah - Ramazani

FILLOJ MUJI RAMAZANIT PO'I TREGON,
BABA DJALIT KY ESHTE MUAJI I BEKUAR,
ALLAHU NA E KA DHURU,
PER SYFYR NJERZIT ZGJOHEN
TRUPI SHPIRTI PASTROHEN,
HALLET DERTET NA HARROHEN,
LUTJET E NJERZVE BASHKOHEN

ref:
UJI, BUKA NA PRESIN,
FJALT E KQIJA VDESIN
IFTARI SHTROHET,
ZEMRAT SHEROHEN .Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019