Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpëtim Terolli

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
BIOGRAFIA: Shpëtim Terolli është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Atij i pëlqen shumë muzika dhe instrumenti i tij i preferuar është violina, të cilën e studion prej 8 vjetësh. Megjithëse të ardhmen e tij ai e sheh si një violinist, të këndojë është një ndër gjërat që i jep më shumë kënaqësi. Ka marrë pjesë në evente muzikore që në vegjëlinë e tij, duke rrëmbyer shpesh dhe shumë çmime. Shpëtimi ka eksperimentuar disa rryma muzikore, duke nisur me këngën popullore dhe më pas studimin e muzikës klasike. Në ‘The V...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrës në

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shpetim Terolli

Komente 0