Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  200
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Shpresa Gashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Shpresa Gashi rrjedh nga një familje e vjetër qytetare në të cilën është kultivuar dhe trashëguar nëpër breza dashuria për muzikën dhe artin. Gjyshja e Shpresës, Nicë Gashi, ka luajtur shkëlqyeshëm në instrumente harkore, si violinë etj. E ëma e Shpresës, Gjina Ndueleshi-Gashi, ishte këngëtare, tezja, Jozefina, poashtu një kusherirë e saj e parë, Gongja, ishte soprano me emër në Kosovë. Ndërkaq babai i Shpresës ishte i pasionuar pas fotografisë. ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

7 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Vita Guhelli

Naile Vathi

Shpresa Spaho

Luiza Çako

Besa Breca

Edit Mihali

Shirli Polena

Blinera Krasniqi

Sadete Shkodra

Violeta Kajtazi

Tags: Shpresa Gashi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet