Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Gojani - Gjak E Lot Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Kan vendos kajlat me mpret, jam Kosove e kam me mbet,
Tu e thirr boten mem gjykue, 100 vjet boll kam durue,
A po sheh se nkam jam que, gjak e lot ke mej pague,
Kur kujtove se mbarova, tash pom sheh o tash pom sheh se jam Kosova.
Qeshte kjo flak qe mbuloj qiellin, rrete e zeza mkan zan diellin,
Del Bajlozi me tabarre, tu i djeg kulla tu i qel vorre,
A po sheh qe nkam jam que, gjak e lot ke mej pague,
Kur kujtove se mbarova, tash pom sheh o tash pom sheh se jam Kosova.
Nate me i dal kush prin me vdek, del Drenica me ortek,
Mbafsh Kosoven me ma prek, bash si Osja ka met djeg,
Shkrihem krejt e digjem flak, ma ke mbush trupin me plage,
Mos ki dert per plaget e mia, une jam,une jam Gjergj Elez Alia,
Une jam,une jam Gjergj Elez Alia.


Ky tekst u dërgua nga Elion Kameri

Shpresa Gojani - Gjak E Lot
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjak E Lot".
3. Video është e këngës "Gjak E Lot", por nuk këndohet nga Shpresa Gojani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpresa Gojani:


Komente 0