Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Gojani - Moj Shqipni Te Qofshim Fal Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Moj Shqipni të qofsha fal-e o,
Ma ka djeg zemrën nji mall,
Për me t’pa njiher’ me sy-e,
E me qa nji dert me ty-e,
Du me’i hap flatrat e mia,
Fluturim t’vi nga Shqipnia,
Du me’i hap flatrat e mia hej,
Fluturim t’vi nga Shqipnia.

Moj nan’loke t’qofsha fal-e o,
Ma ka djeg zemrën nji mall,
Me t’i pa male e fusha,
N’sup’ malsorit si’i rrin pushka,
Skendërbeut t’ia ngacmoj kalin,
Edhe iher ta nisi vrapin,
Skendërbeut t’ia ngacmoj kalin hej,
Edhe iher ta nisi vrapin.

Moj nan’loke t’qofsha fal-e o,
Ma ka djeg zemrën nji mall,
Kot shum’ vjet kërkova botën,
T’falem nan’ ma hape portën,
Nji grusht dhe q’e kam marr’ me veti,
Nuk po m’len me nejt ma n’gjeti,
Nji grusht dhe q’e kam marr’ me veti hej,
Nuk po m’len me nejt ma n’gjeti.

Moj Shqipni të qofsha fal-e o,
Ma ka djeg zemrën nji mall,
Lirin’ du me ja kthye votrës,
Nji lug’ bosh me ja heq sofrës,
Du me vdek në kraht’ e tu,
Dheu i huj s’ka vend për mu,
Du me vdek në kraht’ e tu ehej,
Dheu i huj s’ka vend për mu.


Ky tekst u dërgua nga Haziri

Shpresa Gojani - Moj Shqipni Te Qofshim Fal
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Shqipni Te Qofshim Fal".
3. Video është e këngës "Moj Shqipni Te Qofshim Fal", por nuk këndohet nga Shpresa Gojani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Shpresa Gojani:


Komente 0