Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shpresa Morina

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Akrashticë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 53 Vjeç
BIOGRAFIA: Shpresa Morina është një këngëtare e njohur. Shpresa Morina lindur me 1967 në Akrashticë të Vushtrrisë. Shkollën fillore e kreu në Pantinë të Vushtrrisë, ku edhe u aktivizue në shoqerinë muzikore Shkëndija të Pantinës bashkë me vëllezërit Ferkiun dhe Fatmirin si dhe me motrat Dritën, Mirditën dhe Fatimen. Pastaj u aktivizue në shoqerinë Drita e Shupkovcit bashkë me të motrën Dritën, ku kanë bërë edhe një inçizim në RTK më këtë shoqëri muzikore. Shkollën e mesme e kreu në Vushtrri, ndërsa s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentRron Kosova Ne Troje Te Veta


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Violeta Rexhepagiqi

Sadete Shkodra

Elizabeta Musliu

Vera Laçi

Aida Baraku

Ganimete Jashanica

Shqipe Kastrati

Ledi (F)

Herolinda Bucaliu

Suela Ndreca

Tags: Shpresa Morina


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet