Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Abazi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  280
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Shqipe Abazi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo tallava dhe popullore kosovare. Shqipe Abazi është njëra ndër këngëtaret më të pëlqyera, jo vetëm në Kosovë, por edhe në Diasporë. Ajo është përpjekur dhe përpiqet edhe sot e kësaj dite që adhuruesit e këngës së saj t’i mbajë me këngë të mirëfillta shqipe. Ajo është e martuar me Agron Abazin, muzicient dhe njëkohësisht edhe menaxher i saj dhe kanë dy vajza, Arianitën dhe Aldinën. Nga natyra Shqipe Abazi eshte e qetë dhe e bën një jetë të qetë. Ajo eshte paqësore, pozitive dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Live 100% (2011)

★★★★★

Kthehu Ti

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Shqipe Abazi, Shqipja

Komente 0