TEKSTESHQIP

Shqipe Abazi
Kur Nuk Do Ta Fali
Lyrics

Dua qe te shkruaj
por nuk me len malli
Dua te kendoj
por lotet smund ti ndali

Qe kur tnjoha ty
nga mendja s'tlargova
Dhe vetem per ty
jeten e jetova

Pse mgenjeve nuk mund te kuptoj
Pse me the shum te dashuroj
REf:
Kurr nuk do ta fali
qe mvrave me gjenjeshtra
por sja fali vetes pse aq shum te deshta
Pse at nat tmallkuar
rruga ishte plot
kur te pash me tjetren
syt me mbushen lot

Kur arrita nshpi
me lot te kujtova
me shpirt e me zemer
sa shum te mallkova
Me von jam e vetme
mundohem tbej gjum
syt e tu te bukur
po me mungojn shum

Pse mgenjeve nuk mund te kuptoj
Pse me the shum te dashuroj

REF:
Kurr nuk do ta fali
qe mvrave me gjenjeshtra
por sja fali vetes pse aq shum te deshta
Pse at nat tmallkuar
rruga ishte plot
kur te pash me tjetren
syt me mbushen lot

DËRGOI: