TEKSTESHQIP

Shqipe Abazi
Eja Djale Mu Afro
Lyrics

Me lot n'sy po i shkruj vargjet dhe mendoj per ty,nuk mendova se vjen dita me jetu pa tyy
nuk e dij a me beson sa shum vuj per ty,vetem hëna me shoqeron ne ket erresir.

aaa pse kshtu me mundonn
aaa jeten ma shkatrron

Ref: 2x
eja djal e mu afro shpirtin ma qetsoo
kthehu t lutem ti te un se shum me mungon.

te besova se te deshta me shpirt e me zemer
tash ti mua me harrove dhe s'me thrret ne emer,ku e ke fjalen qe ma dhe,se shpejt do te vij,por ti mua me harrove dhe em le n vetmi.

aaa pse kshtu me mundonn
aaa jeten ma shkatrron

Ref: 2x
eja djal e mu afro shpirtin ma qetsoo
kthehu t lutem ti te un se shum me mungon.

DËRGOI: