A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqipe Kastrati

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  158
  • Vendlindja:
  • Prizren 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 52 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Shqipe Kastrati është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore folklorike. Shqipja është ngjitu për herë të parër në skenë në moshën 12 vjeçare dhe talenti i saj është zbuluar krejtësisht papritur, në një orë mësimi, prej ku më pas u aktivizua në SHKA "Agimi" në Prizren. Kënga e parë e saj ka qenë "Hajde hajde kosovare". Ajo pesë vite me radhë ka kënduar nëpër koncerte solidare, këngë kushtuar familjeve të rrezikuara, minatorëve shqiptarë dhe fondit të qeverisë së Kosovës. Ka fituar disa çmime, siç janë: çmimin e parë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Bukuroshja E Kosoves (2011)

Do Të Iki Nëno (2009)

Live (2008)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Bilbilat Per Ju (2005)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Kthimi I Mergimtarit (2004)

Pyet Kosova Kush Lufton (1990)

Shqipe Kastrati


» Dërgo Një Këngë »

Jam Shqiptare Ne Mergim
Këngë Për Avni Rustemin
Pranvera Ka Nisë Me Dalë
Prizren


Artistë Të Ngjashëm:

Aida Baraku

Shpresa Morina

Ganimete Jashanica

Sadete Shkodra

Vera Oruqaj

Eliza Hoxha

Gerta Heta

Monika Salihu

Denisa Onjea

Liliana Kanina


Tags: Shqipe Kastrati

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019