Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shqipe Kastrati - Këngë Për Pjetër Bogdanin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Pjetër Bogdanin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Pjetër Bogdanin", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shqipe Kastrati - Këngë Për Pjetër Bogdanin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Amanet Atë Besë Shqiptare"

Komente

Asnjë Koment

10/09/2014

2014-09-10T07:42:30+00:00Nje vigan T'kombit Shqiptar
Lum ky troull o qe e pat djal
Burrit t'madh kurr si hup zani
Msusit ton o Pjeter Bogdani
300 vjet o ja rujm lavdine
Djepin n'Hase e rrit n'Prishtin-ee

Si shkrimtar o i Shqipnis t'vjeter
At'dhetar o me shpat e leter
Filozofi e historiani
N'der te madh o kombit i bani
Vepra e tij o me rreze d'rite
Gur themeli i Gjuhes Shqip-ee

K'ti Kreshnikut e bjeshkeve tona
Dot uraten ja njofti Roma
Gjithqka shkrihu per Gjuhe e Komb
Vedimtare o me u pe n'Evrope
Ja dha koha o-oo cmimin t'rimit
Skenderbe o-oo i fushes Menimit

Tu rrit nera e-uu tu rrit nami
Pac lavdi o-oo Pjeter Bogdani
Vepra jote o-oo plot kulture
Neper shekuj o-oo vjen Flamur
Kush per Kombit jeten e shkri-u

More-ee do ti knojna-aa o breza-aat lavdine-ee


Ky tekst u dërgua nga Albion Rexha
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet