Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shqipe Kastrati - Këngë Për Avni Rustemin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Avni Rustemin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Avni Rustemin", por nuk këndohet nga Shqipe Kastrati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shqipe Kastrati - Këngë Për Avni Rustemin  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

06/09/2014

2014-09-06T17:11:51+00:00Avni trimit o nga Arb’ria,
N’mes t’Parisit i knoj alltia,
Nxurr dy pluma o flak’ për flak’,
Esat Pashën, Esat Pashën e shtriu n’tok’,
Nxurr dy pluma o flak’ për flak’,
Esat Pashën, Esat Pashën o e shtriu n’tok’.

Nuk ka gjyq o që ma shtin frikën,
Ja kam skuq o rrevoles grykën,
Besoj hakut o i kam dal,
Me dy pluma, me dy pluma ball’ për ball’,
Besoj hakut o i kam dal,
Me dy pluma, me dy pluma o ball’ për ball’.

Gjith’ Parisi asht’ ngrit në kam’,
Njerzit pysin o kush e vrau?
Kush e vrau o Pashën Esat?
Kush ja dha o, kush ja dha dy pluma n’shtat?
Kush e vrau o Pashën Esat?
Kush ja dha o, kush ja dha o dy pluma n’shtat?

Un’ e vrava. Un’ e vrava thot’ Avnija,
Dora t’lumt’ o tha shqiptaria,
Kush tradhton o atdheun e vet’,
E pret pushka, e pret pushka me fishek,
Kush tradhton o atdheun e vet’,
E pret pushka, e pret pushka o me fishek.


Ky tekst u dërgua nga  jeta987   LRamadani
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet