Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shqipe Kastrati - Prizren  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

25/01/2017

2017-01-25T13:00:02+00:00Mirmengjez ne dhe te huaj
tash sa vite shume e vuaj
cenka rande cenka veshtire
mos me thane shqip naten e mire

shume e re isha kure ika
parajs me dukej Amerika
por jo sqenka e vertet
tash e kam ndi veten vet

REF
Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

II
large vendlindjes si n'llogore
kem festu shume pervjetore
i kem kendu dhe pamvarsise
se jem bija t'shiptarise

se kupton askush se n'djen
sa dhemb buzeqeshja ne skene
une do t'knoj sa te dridhet vendi
se jam bij nga PRIZRENI

REF
Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend

Cdo varg me za kur knoj
smundem jo t'mos e kujtoj
jam largu e tret ne ket vend
por si ty sgjeta Prizren

Prizren ma i ambli vend


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë Këngë Nga Shqipe Kastrati:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet