TEKSTESHQIP

Shqipe Krivenjeva
Dashuri Vrastare
Lyrics

(2x)
keshtu po me vret
dashuria per ty esht nje loj
ti me fyen dhe un e pranoj
me nuk mund te duroj.

(2x)
nje tjetr sot e ke
lumturin ja fal asaj
para zotit me beso je me faaaat.

(2x)
ti vret pa meshir ndjenjat e mia
sot po mbaron kjo dashuria
vret dhe pendim nuk ndjen fare
ke dashuri vrastare

(2x)
me mir me harro
kjo qe po te them esht e vertet
çast te dyt per ty nuk do te ket
me harro ti per jet

(2x)
ti nuk e kupton
ka nje zot qe na gjykon
me beso kjo zemer jo ste pranon

(2x)
ti vret pa meshir ndjenjat e mia
sot po mbaron kjo dashuria
vret dhe pendim nuk ndjen fare
ke dashuri vrastare