A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shqiponja Muhaxheri

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  20
  • Origin:
  • Sllatinë E Madhe (Fushë Kosovë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 40
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Shqiponja Muhaxheri is a popular singer of Modern Traditional & Traditional Wedding music. Karrierën e saj muzikore e nis në moshën 12 vjeçare në Ansamblin "Bajram Curri". Merr pjesë në shumë manifestime e koncerte, si brenda, ashtu dhe jashtë vendit. Ka edituar disa albume muzikore, ku secili ka pasur suksesin e garantuar. Është e martuar dhe ka tre femijë, dy djem e një vajzë. Ajo gjithashtu punon edhe si mësimdhënëse e gjuhës angleze, në Fushë Kosovë, aty ku dhe jeton. Në Qershor 2002, Shqiponja Muhaxheri merr pjesë në PoliFest 2...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Live (2014)

Live (2010)


» Add A Song »

Unazë Pa Shpresë
Te Dua
Vjen Nje Leter


Related Artists:

Adelina Pireva

Odeta Dervishi

Drita Musliu

Besa Morina

Fitore Gjonbalaj

Mimoza Mustafa

Eliza Hoxha

Jehona Sopi

Aurora Susuri

Diellza Kolgeci


Tags: Shqiponja Muhaxheri, Shqiponjë Muhagjeri

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019