Shqiponjat

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Shqiponjat është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. SHQIPONJAT është një grup i ri RAP nga Ulqini të cilët me muzikën e tyre janë mjaftë të suksesshëm. Ata nisën karrierën e tyre muzikore ka fundi i 2007-tës dhe është grupi i parë RAP tek shqiptarët e Malit të Zi. Grupin e Shqiponjave e përbëjnë 2 anëtare: XHIBO dhe THE PRICK. 1.Granit Mehmeti (XHIBO): Lindi me 11 Qershor 1990 ne Ulqin (Mali i Zi). 2.Gjergj Shargi Lulaj (THE PRICK): Lindi me 18 Janar 1992 ne Ulqin (Mali i Zi). Hiti i tyre m...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareDuke u ngarkuar... Prisni ju lutem

Shiko më shumë


Artistë Të Ngjashëm:

Septics

2 Perqind

Rikthimi

Master Bass

Brotherhood

Felon Records

Misterioz

G-Gold Army

Hija E Jetes

Infinit Records


Tags: Shqiponjat, Xhibo, The Prick

Krijo Një Kartolinë