Shqiponjat
Shqiponjat

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Shqiponjat është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. SHQIPONJAT është një grup i ri RAP nga Ulqini të cilët me muzikën e tyre janë mjaftë të suksesshëm. Ata nisën karrierën e tyre muzikore ka fundi i 2007-tës dhe është grupi i parë RAP tek shqiptarët e Malit të Zi. Grupin e Shqiponjave e përbëjnë 2 anëtare: XHIBO dhe THE PRICK. 1.Granit Mehmeti (XHIBO): Lindi me 11 Qershor 1990 ne Ulqin (Mali i Zi). 2.Gjergj Shargi Lulaj (THE PRICK): Lindi me 18 Janar 1992 ne Ulqin (Mali i Zi). Hiti i tyre m...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0