Shqiprim Sylejmani
Shqiprim Sylejmani
Shqiprim Sylejmani
  • Vendlindja:
  • Ferizaj
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Maj 1991
  • Horoskopi:
  • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Shqiprim Sylejmani është këngëtar i njohur. Shkollen Fillore e mbaroi në Qytetin e Ferizajit ne "Tefik Qanga", kurse te Mesmen Gjimnazin Shkenca Natyrore Fakulteti Privat Fama, drejtimi Shkenca Politike Prishtine. Shqiprim Sylejmani që nga mosha 17 vjeqare ka dale ne skene në menyre te rregullt, ndersa qysh ne femijeri ishte dëshira e madhe për muziken gjate fillimit te karrieres se tij shume njerez ndikuan pozitivisht tek karriera e tij muzikore. Ai përfundoi me sukses disa kurse intenzive veqmas kursin intenziv te muzikes tek Ahmet Derguti Prishtine. Ai ka edhe shum albume live me këng të riperpunuara ka shum Covera te këngetareve të kënduar nga mjeshtria tij. Shqiprim Sylejmani ësht më se i kërkuar nga gjenerata te ndryhme ne Mbremje te ndryshme dhe sidomos gjat sezonit veror. Në Dasma ësht shum aktiv edhe me gjenerata të ndryshem te Maturanteve ne Mbremje te ndryshme.

Në vitin 2013, Shqiprim Sylejmani publikon albumin "Live".

Më datë 19 Qershor 2014, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Jete S'ka Pa Ty".

Më datë 21 Mars 2015, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "E Pamundur".

Më datë 20 Shkurt 2016, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Shko".

Më datë 20 Korrik 2016, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "S'e Di Ku Je".

Në vitin 2016, Shqiprim Sylejmani publikon albumin "Fotografia".

Më datë 15 Janar 2017, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Pse".

Më datë 18 Tetor 2017, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Gabova".

Më datë 8 Maj 2018, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "A Me T'prit".

Më datë 22 Nëntor 2018, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Pa Fat", në bashkëpunim me Albina Burrniku.

Më datë 9 Korrik 2019, Noga publikon videoklipin "Dalena", në bashkëpunim me Shqiprim Sylejmanin.

Në vitin 2019, Shqiprim Sylejmani publikon albumin "Live 2019".

Më datë 14 Shkurt 2020, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Emrin Dashuri", në bashkëpunim me Emin Tafën. Videoklipi u prodhua nga RGB Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Agon Neziri.

Më datë 1 Korrik 2020, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Malli".

Më datë 23 Janar 2021, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Mirë A Keq". Teksti i këngës u shkrua nga Agon Neziri. Videoklipi u prodhua nga kompania RGB Entertainment.

Në vitin 2022, Shqiprim Sylejmani publikon albumin "Balada Te Shpiritit".

Më datë 2 Qershor 2022, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Katile", në bashkëpunim me Bleonin.

Më datë 20 Korrik 2022, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Do Te Vish". Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 3 Tetor 2022, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "M'ke Vra Ti". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Amarildo Arifi. Videoklipi u prodhua nga kompania ThreeCreative.

Më datë 1 Korrik 2023, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Unë Pa Ty". Teksti i këngës u shkrua nga Fadil Topalli.

Më datë 4 Tetor 2023, Shqiprim Sylejmani & Nexha publikojnë videoklipin "Çka M'bane". Teksti i këngës u shkrua nga Fadil Topalli. Videoklipi u prodhua nga kompania BUG Production.

Më datë 16 Dhjetor 2023, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Ilaç".

Më datë 17 Janar 2024, Shqiprim Sylejmani publikon videoklipin "Haku Jem". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Fisnik Bajrami, ndërsa tekstin e shkroi Arben Beha.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0