Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Luj Moj Çikë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


I
Dil moj çik e dil e luj
A ja ki hatrin naj kuj x2

Kerkuj hatrin nuk ja kam
Se jam vet si kapedan x2

II
Luj moj çika e Prizrenit
O kallepi i sheqerit x2

Luj ne gishta e luj ne themer
Loja jote me ka mbet n'zemer x2

III
Kur po lun moj prishtinase
Krejt rinis zemrat ja ua plase x2

Nuk ja baj o per inat
Se me lujt ja kam zanat x2

...

IV
Kur lun çika e Kosoves
Mire e lun vallen e shotes x2

Kur mi lun moj ato dur
Si shqiponja ne flamur x2


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber


Publikimi: 01/12/2005Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:


Komente 0


Shyhrete Behluli - Luj Moj Çikë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Luj Moj Çikë".
3. Video është e këngës "Luj Moj Çikë", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.