A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Shyhrete Behluli

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  1012
  • Origin:
  • Mushtisht (Therandë) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 57
  • Zodiac sign:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Shyhrete Behluli is a very famous singer of Modern Traditional, Folk Traditional, Traditional Wedding & Kosovo's Traditional music. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo këngës ju përkushtua me të gjitha forcat e saj, dhe kurrë s'është ndarë nga ajo. Kënga u bë pjesë e jetës e saj, ajo e shoqëroi nëpër shtigjet e jetës, ajo i solli gëzime dhe nganjëherë edhe dëshpërime. Talentin e saj, i pari e zbuloi profesori i m...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Engjëllusha Salihu

(Her daughter)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

Nuse Jo Mahi (2017)

Për Shoqni (2016)

Për Vajzën (2015)

Shtëpi E Vjetër (2014)

Ah Dashni Cka Me Ke Ba (2014)

Je Si Rrush (2013)

Banja Qejfin Vetes (2012)

Ma Te Mir Me U Ba (2011)

Dy Lulekuqe Nje Boj Peme (2011)

Bashke Ne Sofer (2011)


» Add A Song »

Për Vajzën
Dasma E Nipit
Je E Vetmja
Je Si Rrush
Lum Ajo Motra Që Ka
Gëzim E Lotë
Çika E Hasretit
Veq Ty Te Kam Dasht
Shpirti I Shpirtit Tem
Mire Po Lujka Nusja E Vjehrra


Translations (1)


Related Artists:

Shkurte Fejza

Gili

Nora Istrefi

Orinda Huta

Parashqevi Simaku

Anxhela Peristeri

Bleona Qereti

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili


Tags: Shyhrete Behluli, Shyrhete, Shyrete, Shyhrete Beluli, Shyhretja, Shyhreti, Shyrete Beluli, Shyrete Behluli, Shyretebehluli

Shyhrete Behluli in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019