Më mbaj mend (për 1 muaj)


Shyhrete Behluli - Qiftelia E Babës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qiftelia E Babës".
3. Video është e këngës "Qiftelia E Babës", por nuk këndohet nga Shyhrete Behluli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Shyhrete Behluli - Qiftelia E Babës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  14

Këngë e albumit:

"Hite Ne Vite"

Këngë e albumit:

"Ne Diten E Flamurit"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00Ku e kam nane çifeline e babes
Me ia thane edhe njiher kanges
Me knu shqip e me qa prej malli
Qysh i ka mor paj hije shqiptarit

Çiftelia o e babes plake
Nuk eshte djeg veç esht la me gjak
Merre bjeri edhe njihere bij
T'ja ndij zanin veçnjihere n'liri

Edhepse vellau s'ma ndin kangen
Edhepse ma nuk knoj me baben
Edhepse n'varre s'ka bi barr
Cilen kange nan po m'thu me ja marr

Çiftelise telat me ja nxeh
Me i knu trimat qe rane per atdhe
Mos me ndal kurr kangen shqiptare
Per Ushtrine o per Ushtrine more Çlirimtare.


Ky tekst u dërgua nga  rrezart   arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë