Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shyhrete Behluli - Pranvera  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Zahir Pajaziti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2000

2000-11-30T23:00:00+00:00Dy here ne ket vit pranvera ka ardh
Gezimi ndizet flak, shpis ju shtu ni djal
Lotet e gezimit ndrisin sytë e nanes
Sonte do ti falim pak drite edhe hanes

Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla
Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla

Gezimin qe e ka baba e gezon edhe mali
Emrin ma të bukur e kerkon per djalin
Ti o ylli i vogël, të gjithë i gezove
E motrave tua krenarinë ja u shtove

Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla
Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla

Zemra i rreh gjyshes per nipin n'ket dit
Marrsh nusen ma t'bukur kjo tokë që ka rrit
U rritsh nipi i gjyshit, mbi ket dhe i lir
Ti ju bafsh Kosoves ni ushtar i mir

Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla
Ylli ma i bukur pranë hanes ka ra
Larg u ndihet kanga, motrat per ni vëlla


Ky tekst u dërgua nga  KosovaGold
Më Shumë Këngë Nga Shyhrete Behluli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet